Lokale lønnsforhandlinger 2018

Lokale lønnsforhandlinger 2018

Slik går du frem
Publisert: 2018.09.11
I årets lønnsoppgjør ble det tildelt 181 millioner til Forsvaret.

Dette er i overkant av 10 000 kroner per ansatt. Partene vil i begynnelsen av september møtes for å bli enige om fordeling av pengene, samt eventuelle føringer for de lokale forhandlingene. NOF forventer at en betydelig del av summen blir fordelt ned til den enkelte DIF, og vi oppfordrer våre medlemmer til å fremme lønnskrav.
Du kan fremme ett lønnskrav ved svare på mailen vi sender ut til din registrerte e-postadresse, eller du kan å gå inn på følgende link:

https://response.questback.com/norgesoffisersforbund/4lt3tokd6c

Ved spørsmål kan du kontakte din HTV. Se www.nof.no for kontaktinformasjon. For generelle spørsmål kan NOF HELPDESK nås på ke@nof.no eller tl@nof.no

Tidsplan
- 5.-7. september. Forhandlingsmøte mellom Forsvaret og fagforeningene. Fordeling av pott, avsettinger til grupper og særavtaler. Utarbeidelse av retningslinjer for oppgjøret.
- 16. september. Frist for innlevering av lønnskrav.
- September/oktober. Lokale forhandlinger.
- 31. oktober. Forhandlingene skal være sluttført og resultat fremsendt.

Info ift hvem som skal forhandle ved den enkelte avdeling:

Hvor

Navn HTV

Merknader

Kontaktinfo:

 

 

 

 

 

Utlandet

Bjørn-Tore Woll

 

mail til btw@nof.no

 

Hæren

Pål B. Nygaard

For NordNorge

FISBasis til Jan Helge Andersen (janhandersen@mil.no)

 

 

For SørNorge

FISBasis til Sigurd Vestad (svestad@mil.no)

Sjø

Thor Manum

 

FISBasis til HTV (tmanum@mil.no)

 

Luft

Tor Egil Vangstad

 

FISBasis til HTV (tvangstad@mil.no)

 

HV

Torbjørn Liestøl

 

FISBasis til HTV (tliestol@mil.no) eller ugradert til tl@nof.no

FLO

Kennet Bergland

 

FISBasis til HTV (kbergland@mil.no)

 

FFT

Asbjørn Abelseth

Musikken:

Asbjørn Abelseth: abelseth66@gmail.com kopi: Arild Ovrum tubaist@gmail.com

 

 

Prestekorpset:

FISBasis til Lars Sophus Bakketeig: 2lars1972@gmail.com, med kopi til Asbjørn Abelseth og Arild Ovrum

 

 

Øvrige:

Øystein Nordeng onordeng@hotmail.com kopi: Asbjørn Abelseth, Arild Ovrum

FPVS

Inge Andre Tonning

 

Inge Andre Tonning itonning@mil.no eller priv ingeab@online.no.

 

FST

Salve Håkedal

 

FISBasis til HTV

(shakedal@mil.no)

 

FSAN

Cristopher Magnes

Cristopher.magnes@gmail.com evt til HTV (fsanhtvnof@gmail.com)

FHS

Stig Gjølstad

Gjølstad, Stig sgjolstad@fhs.mil.no

 

 

 

 

FOH

Jørn Henning Vikjord

jvikjord@mil.no

 

CYFOR

Kenneth Viken

 

FIS Basis til HTV: (kviken@mil.no)

 

 

 

 

 

 

E tjenesten

 

 

Ta kontakt med NOF sentralt for info

 

FS

 

 

til egen HTV

 

 

 

 

 

 

NSM

Tormod Berg Balto

 

tormod.berg-balto@nsm.stat.no

 

Forsvarsbygg

Thor Eirik Bakken

 

Krav sendes på epost til: thor.eirik.bakken@forsvarsbygg.no

FD

Geir Petter Novik

 

 

FMA

Carl Rode

 

Se egen info fra HTV, cfrode@mil.no


Forrige        3 av 1217        Neste
loader
Norges Offisersforbund 2018
Webutvikling av:A2N